Главни Новости

/Главни Новости

КЛ7 КУП Исток: Преубави дружења и многу возбудливи ракометни натпревари

Школата на Капитeнот и овој викенд ги продолжи натпреварите во рамки на својот [...]

КЛ7 Куп Запад: Струга домаќин на повеќе од 150 деца идни ракометари

Ракометна Струга вчера беше домаќин на 150 деца идни ракометари кои се [...]

2018-12-02T08:18:11+00:00 December 2nd, 2018|Главни Новости, Охрид, Струга|0 Comments

Жан Митрев Клиник медицински партнер на селекцијата КЛ7 Кисела Вода

Најмалата пионерска екипа во Македонија „КЛ7 - Кисела Вода" која од оваа сезона [...]

2018-11-24T19:03:17+00:00 November 24th, 2018|Главни Новости|0 Comments

Пријателиски натпревар помеѓу пионерите од Скопје и Тетово

Вчера во спортската сала „Архиепископ Доситеј“ се одигра пријателски натпревар помеѓу пионерките [...]

2018-11-23T17:06:13+00:00 November 23rd, 2018|Главни Новости, Тетово|0 Comments

Повеќе од 150 дечиња дел од првиот КЛ7 Куп Север

Прекрасна слика во спортската сала „Архиепископ Доситеј“ во Општина Кисела Вода, вчера направија [...]

Пионерите на КЛ7 Кисела Вода во подобро светло, недоволно за изненадување

Во второто коло на пионерското првенство на Македонија, група 1, малите пионерите [...]

2018-11-11T17:14:02+00:00 November 11th, 2018|Главни Новости|0 Comments

Премиера на најмладите ракометари во пионерска категорија

Денеска стартуваше првото коло од пионерската лига(генерација 2002) во машка конкуренција при [...]

2018-11-04T10:20:34+00:00 November 3rd, 2018|Главни Новости|0 Comments

Кирил Лазаров се дружеше со децата од школите во Битола и Новаци

Натпреварот на репрезентацијата во Битола беше најголема радост за децата од школата [...]

2018-10-27T07:32:52+00:00 October 27th, 2018|Галерија, Главни Новости|0 Comments

Тимот од школата на капитенот дел од меморијалниот турнир “Мате Шундовски”

Викендов ракометните ветерани си спомнаа за човекот кој од трибини дишеше за ракометот [...]

2018-10-06T18:12:51+00:00 October 6th, 2018|Главни Новости|0 Comments