Богданци

/Богданци

Повеќе од 500 ракометарчиња ја отворија втората сезона од КЛ7 КУП

Над 500 момчиња и девојчиња од школата на капитенот од Струга, Битола, Охрид, [...]

Повеќе од 150 деца го почувствуваа натпреварувачкиот дух и тимската игра на КЛ7 КУП Исток

Школата на Капитенот од општина Чешиново-Облешево беше домаќин на првиот КУП Исток [...]

КЛ7 КУП Исток: Преубави дружења и многу возбудливи ракометни натпревари

Школата на Капитeнот и овој викенд ги продолжи натпреварите во рамки на својот [...]

Школата на капитенот во Богданци и Стојаково ја живее својата втора година

Дечињата на тренинзите уживаат учејќи ракомет За Богданци ракометот бил и останува спорт [...]

2018-08-31T18:46:53+00:00 August 31st, 2018|Богданци, Стојаково|0 Comments

Пријателски натпревари помеѓу ракометните школи Богданци и Стојаково

По отворањето на нашите школи во Богданци и Стојаково во текот на минатата [...]

2018-05-21T15:46:37+00:00 May 21st, 2018|Богданци, Стојаково|0 Comments

Кирил Лазаров во идеалниот тим на последната деценија

Развојот на ракометната игра го доведе овој спорт да биде многу популарен во [...]

Тренери на ракометната школа „КЛ7“ на обука за доусовршување

Викендов во Дојран се одржа обука за доусовршување  на тренери во организација на Здружението на [...]

ЛАДНА партнер на школата за ракомет “Кирил Лазаров 7”

Брендот ЛАДНА ова лето стана партнер на ракометниот камп на капитенот кој се [...]

Лазаров пак без грешка во победата над Висла

Ракометарите на Нант извојуваа нова победа во Лигата на шампионите, откако вторпат оваа [...]