Аеродром

/Аеродром

(Галерија) Пријателски натпревар на нашата школа од „Блаже Конески“ со РК Аеродром

2018-05-03T15:07:26+00:00 May 3rd, 2018|Аеродром|0 Comments

Кирил Лазаров во идеалниот тим на последната деценија

Развојот на ракометната игра го доведе овој спорт да биде многу популарен во [...]

Со натпревар мајки и ќерки затворена ракометна 2017

Последниот тренинг за оваа година на девојките од генерација 2002/03 од нашата [...]

Предновогодишно дружење на децата од школата за ракомет “Кирил Лазаров 7”

За крај на 2017 година на иницијатива на неколку родители од Скопје [...]

ЛАДНА партнер на школата за ракомет “Кирил Лазаров 7”

Брендот ЛАДНА ова лето стана партнер на ракометниот камп на капитенот кој се [...]

Лазаров пак без грешка во победата над Висла

Ракометарите на Нант извојуваа нова победа во Лигата на шампионите, откако вторпат оваа [...]

Лазаров пак номиниран за најдобар десен бек во светот 2017 година

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров повторно е номиниран за најдобар десен бек во [...]

Клиниката “Жан Митрев” медицински партнер на “Школата за ракомет Кирил Лазаров7”

Континуираната соработка која во изминативе 3 години ја има кампот на Лазаров со [...]