Vlatko

/Vlatko

About Vlatko

This author has not yet filled in any details.
So far Vlatko has created 271 blog entries.

Стартува кадетска лига, градско дерби на почетокот

Викендот ќе стартува и кадетската лига на Ракометната федерација на Македонија. За прв [...]

2019-09-26T07:14:44+00:00 September 25th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Викендов ќе се одигра второто коло во пионерска конкуренција

Овој викенд ќе се одигра и второто коло од пионерската лига во машка [...]

2019-09-26T09:39:53+00:00 September 25th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Семејството КЛ7 од минатата недела доби нов член, КЛ7 Прилеп

Во Прилеп градот херој започна да работи 16 -та школа на капитенот. [...]

2019-09-23T11:56:52+00:00 September 23rd, 2019|Прилеп|0 Comments

Победа за КЛ7 во првото коло од Првата лига

Нашите момци полесно од очекувањата дојдоа до победа над минатогодишниот суперлигаш ГРК Борец [...]

2019-09-21T20:53:10+00:00 September 21st, 2019|Главни Новости|0 Comments

Почеток на пионерските лиги, КЛ7 со две победи, еден нерешен дуел и еден пораз

Денеска започнаа натпреварите во пионерска конкуренција во организација на ракометната федерација. Нашите пионерски(три [...]

2019-09-21T18:14:15+00:00 September 21st, 2019|Главни Новости|0 Comments

Школата на Капитенот започна со тренинзи во Општина Карпош

Школата на Капитенот од оваа сезона започна со тренинзи и во Општина Карпош во [...]

2019-09-19T11:25:14+00:00 September 19th, 2019|Карпош|0 Comments

Викендов започнуваат натреварите во пионерска конкуренција

Пионерските екипи на КЛ7 овој викенд ќе ги одиграат своите први натпревари за [...]

2019-09-18T20:27:24+00:00 September 18th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Во Аеродром нова група наменета за најмалите ракометарчиња

Школата за ракомет КЛ7 како дел од својата развојна стратегија за отворање [...]

2019-09-17T18:39:33+00:00 September 17th, 2019|Аеродром|0 Comments

Златe Стојковски го одржа првиот тренинг на школата за ракомет „Кирил Лазаров 7“ во Велес

Во Велес вчера започна да работи 15-та школа КЛ7. Град во чија [...]

2019-09-12T11:57:35+00:00 September 12th, 2019|Велес|0 Comments

Петто место за кадетите на КЛ7 на турнирот во Бања Лука

Нашите момци денес го одиграа и својот петти натпревар на меѓународниот турнир "HAND [...]

2019-09-08T19:06:25+00:00 September 8th, 2019|КЛ7|0 Comments