Vlatko

/Vlatko

About Vlatko

This author has not yet filled in any details.
So far Vlatko has created 271 blog entries.

Преку 1000 деца и оваа сезона ќе се освежуваат со ЛАДНА на КЛ7 Куп

"Новата" ЛАДНА ја продолжува општествената одговорност кон највредното, децата и најдоброто за нив [...]

2019-10-03T14:30:08+00:00 October 3rd, 2019|Главни Новости|0 Comments

[Фотогалерија] Победа на КЛ7 во првото коло во младинска конкуренција

КЛ7 со победа го отвори младинското натпреварување откако на гости ја совлада [...]

2019-10-03T09:52:41+00:00 October 3rd, 2019|Главни Новости|0 Comments

Прва победа на КЛ7 во младинска конкуренција

КЛ7 со победа го отвори младинското натпреварување откако на гости ја совлада екипата [...]

2019-10-03T10:17:25+00:00 October 3rd, 2019|Главни Новости|0 Comments

Продолжуваат натпреварите во младинските категории

Овој викенд продолжуваат натпреварите во сите младински категории. Пионерите веќе одиграа две кола [...]

2019-10-03T08:40:53+00:00 October 2nd, 2019|Главни Новости|0 Comments

На тренинг со најмалите во ОУ „Кирил Пејчиновиќ“

Проф Влатко Котески е задолжен за нашите најмлади генерации во Кисела Вода. [...]

2019-10-02T13:30:29+00:00 October 2nd, 2019|Галерија|0 Comments

На тренинг во Кисела Вода со генерација 2006 и помали

Веќе втора година по ред во Кисела Вода се одвиваат тренинзи под [...]

2019-10-02T13:19:30+00:00 October 2nd, 2019|Галерија|0 Comments

Пионерските екипи на КЛ7 со две победи, еден пораз и еден нерешен дуел

Викендов се одигра второто коло од пионерската лига на Македонија во машка и [...]

2019-10-02T09:51:01+00:00 October 2nd, 2019|Главни Новости|0 Comments

Нова гостинска победа на КЛ7 во Првата лига

Нашите момци ја забележаа втората победа во второто коло од Првата лига. По [...]

2019-09-30T09:32:14+00:00 September 30th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Кадетите на КЛ7 забележаа убедлива победа на гостувањето во Велес

Викендов се игра првото коло од кадетската лига на Македонија. КЛ7 од Скопје [...]

2019-09-29T14:15:06+00:00 September 29th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Пионерите на КЛ7 од Скопје со само еден примен погодок за едно полувреме

Пионерите од Скопје ја забележаа својата прва победа за оваа сезона. Во [...]

2019-09-29T12:05:04+00:00 September 29th, 2019|Кисела Вода|0 Comments