Vlatko

/Vlatko

About Vlatko

This author has not yet filled in any details.
So far Vlatko has created 77 blog entries.

Македонија станува побогата со уште една школа на капитенот

Во септември се отвора школа за ракомет "Кирил Лазаров 7" во Делчево Некогаш [...]

2018-08-16T08:52:01+00:00 August 16th, 2018|Главни Новости|0 Comments

Децата од КЛ7 од македонскиот Ерусалим со нетрпение го чекаат почетокот на сезоната

На 3 септември 60 охриѓанчиња повторно во сала Школата за ракомет "Кирил Лазаров [...]

2018-08-14T17:38:22+00:00 August 14th, 2018|Охрид|0 Comments

Македонија е во полуфинале, победа во последната секунда

Машката кадетска ракометна репрезентација на Македонија со третата победа по ред осигура пласман [...]

2018-08-13T11:55:18+00:00 August 13th, 2018|Главни Новости|0 Comments

Кога штрковите од најголемото гнездо во Македонија ќе заминат на југ дечињата од Чешиново-Облешево се враќаат во сала

50 деца пораснати покрај оризовите полиња веќе 1 година се дел од школите [...]

2018-08-08T20:43:39+00:00 August 8th, 2018|Чешиново-Облешево|0 Comments

Школата за ракомет КЛ-7 Струга во новата сезона има селекции во сите категории

„Подготовките започнаа од 4 август, уписите на нови членови се во тек“ Струга [...]

2018-08-06T12:57:14+00:00 August 6th, 2018|Струга|0 Comments

Заврши распустот на школата за ракомет “Кирил Лазаров 7” од Свети Николе

„Децата од школата се повторно во сала“ Школата за ракомет "Кирил Лазаров 7" [...]

2018-08-02T09:28:08+00:00 August 2nd, 2018|Св. Николе|0 Comments

Македонија го освои ЕХФ-шампионатот и избори пласман во елитната дивизија

Младинската репрезентација на Македонија оствари голем успех и се пласира на Европското првенство. [...]

2018-07-30T14:42:55+00:00 July 30th, 2018|Главни Новости|0 Comments

Децата од школите на капитенот од Струга и Охрид ден од распустот поминаа на кампот со Лазаров

Членовите на малата и големата група на ракометните школи ,,Кирил Лазаров 7" од [...]

Биди најгласниот осми играч на нашата ракометна репрезенатација

Нашиот партнер РЕХАУ, во насока на подигнување на атмосферата пред бараж дуелот за [...]

2018-06-09T21:29:04+00:00 June 9th, 2018|Главни Новости|0 Comments