Blog 2014-10-11T14:23:15+00:00

Лазаров ги исполни новогодишните желби на децата на Детската клиника

By | January 6th, 2019|Categories: Главни Новости|Tags: , , , |

Деновите околу Новата Година најмногу ги очекуваат дечињата, посебно оние кои силно веруваат во легендата за добриот дедо дебелко кој носи подароци на сите кои биле умни [...]

Вчера битолските школи на капитенот имаа ден за натпревари

By | December 24th, 2018|Categories: Главни Новости|Tags: , , , , , |

Со отворањето на КЛ7 во Битола овој град уште еднаш покажа колку ракометот овде се сака. Имено од септември до сега во двете школи на капитенот во [...]

Капитенот Лазаров гостин на КЛ7 Куп Север

By | December 23rd, 2018|Categories: Главни Новости|Tags: , , , , , , , , |

Повторно прекрасна слика во спортската сала „Архиепископ Доситеј“ во Општина Кисела Вода направија дечињата од школата за ракомет „Кирил Лазаров 7“. Повеќе од 180 дечиња одиграа 20 [...]

КЛ7 КУП Исток: Преубави дружења и многу возбудливи ракометни натпревари

By | December 17th, 2018|Categories: Богданци, Главни Новости, Св. Николе, Стојаково, Чешиново-Облешево|

Школата на Капитeнот и овој викенд ги продолжи натпреварите во рамки на својот интерен мини КУП, со кој преку 1000 деца имаат можност да покажат што научиле. [...]

Нова убедлива победа на младите пионери

By | December 15th, 2018|Categories: Струга|Tags: , , , , , , , |

Во последното коло од пионерска лига КЛ7 Струга забележаа нова убедлива победа денес, овој пат против екипата на РК Пелистер со резултат 23-12 Очекувавме  дерби натпревар но [...]

Симоноски броеше до 14 во победата против Еурофарм Работник

By | December 8th, 2018|Categories: Струга|Tags: , , |

Младинците на КЛ7 Струга ја забележаа и шестата победа во младинската лига и остануваат на првата позииција заедно со РК Металург. Во последното коло од првиот дел [...]